Arel Tasarim Proje Mimarlık Ltd.Şti. Adres: Altınkale Mahallesi Atatürk Bulvarı No:286/1, Döşemealtı, Antalya. Inceleyen: Gökhan AKGÖL, Derece: 9/ 10 (Çok İyi)
Parlak Beton Silim - Cila

Parlak Beton Silim - Cila

Videolar


Grup FirmalarımızBeton Zemininizi Değiştirin...


Amaç sıradan bir beton zemini olağanüstü parlak ve toz barındırmaz hale getirmektir. Çok ilginç sonuçlar ile estetiksel olarak mükemmel görsel edebilmek için…

Parlak Beton Mağaza Örnekleri

Yoğun Trafiğe ve Geçişe Dayanıklı :

Zemin parlatma işlemi son nesil endüstriyel, sivil ve işlevsel bakış açısı sunmaktadır. Yeni nesil teknoloji ve ürünler sayesinde eskimiş beton zeminlerin bakımı yapılarak mermer veya mozaik zemenler kadar parlak ve etkileyici hale gelebilmektedir.

Özel kimyasallarla bakımı yapılarak parlak beton zemin haline getirilen yüzeyler zaman içinde oluşabilecek reçine ile boya kalıntı veya tabakalarına karşı koruma da sağlamaktadır. Parlak beton zeminler en fazla forklift trafiğinin fazla olduğu alanlar olan fabrikalarda tercih edilmekle beraber; uygulandığı zeminlerde tekerlek izi oluşmasını engellemekte ve mükemmel tutuş sağlamaktadır. Parlak beton işlemi elmas disklerle beton zeminin siliminin gerçekleştirilerek yüzeyin sertleştirilmesidir. İşlemler çimentonun mikro gözenekliliğini gidererek yüzey alanının toz geçirmez, çabuk ve kolay temizlenebilir, dış etkenlere ve yüksek tonajlı araçların geçişine karşı dayanıklı kılmaktadır.

Rekabetçi Fiyatlar :

Parlak beton yüzeylere uygulanacak kimsayallara renkli boyalar katılarak sanatsal dokunuşlar elde edilebilmektedir. Uygulanan boyalar film takabası oluşturmadan yüzeye nüfuz etmektele beraber zamanla silinmemekte ve kazınamamaktadır. Parlak beton zeminlere uygulanan boyama işlemleri sayesinde; parlak beton zeminler endüstriyel ve sivil uygulama alanları olan fabrikalar, süpermarketler, otopark alanları, alışveriş mağazaları, ofisler, restoranlar, discolar, gece klüpleri, barlar, tavernalar, bodrum ve kilerler ile showroomlarda çok sık ve güvenle dekoratif amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Ayrıca düşük uygulama ve bakım maliyeti parlak beton zeminleri diğer rakiplerine göre daha rekabetçi yapmaktadır. Parlak beton zeminlere boya uygulamasının bir diğer olumlu etkisi ise sürtünmenin azalması nedeniyle fırçalar, moplar ve disklerin daha uzun süre dayanarak daha az maliyetli olmalarıdır. Boyanmayan beton yüzeylerin temizliğinde ise daha sert fırçalama ile ancak güzel görünüm elde edilebilmektedir. Boyanan yada cilanan beton yüzeyler daha dayanıklı olduğu için temizliklerinde kullanılan kimyasal maddelerin kullanımının daha az olması nedeniyle de tasarruf sağlanmaktadır.

Parlak Beton Uygulama Örneği

Yeni Parlak Beton Yüzey :

Klindex tarafından geliştirilen Parlak Beton Yüzey her türlü çimentoyu yumuşak, yüksek dayanımlı ve inanılmaz parlak yüzeylere dönüştürmektedir. Parlak Beton Sistemi ile eski, lekeli, yıpranmış yüzeyler ilk gün gibi yeni, aşırı dayanıklı, leke geçirmez ve kolay temizlenebilir olabilmektedir. Birkaç adım ile Parlak Beton Sistemi sayesinde cilalı, su geçirmez, renkli logosu bulunan ve mermer gibi gösterişli beton gibi sert yüzeyler elde edebilirsiniz.

Alternatif Doğaltaş Çeşitleri :

Parlak Beton örneklerine alternatif olarak sunulabilecek birçok mermer çeşidi bulunmaktadır. Forklift ve diğer ağır araçların kullanılacağı alanlarda pek önerilmeyen mermer çeşitleri genellikle mağaza içi, alışveriş merkezleri, otel, hastane ve iş merkezlerinde sıklıkla dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Yer döşemesi olarak sık tercih edilen Bianco Carrara Mermer, Volakas Mermer çeşitlerini sizlere önermekteyiz.

Avantajlar :

• Toz Geçirmez
• Dayanıklı Yüzey
• Estetik Görünüm
• Forkfilt ve ağır trafiğe karşı dayanıklı
• Kolay Temizlik
• Dış Etkenlere Karşı Dayanıklı
• Hijyenik Yüzey
• Boyama İmkanı


Parlak Beton Teknikleri :

• Beton Parlatma
• Özel Sertleştirici Kullanılarak Yükseklik Farklarının Giderilmesi
• Özel Sertleştirici Kullanılması Aynı Zamanda Betonun Sertleşmesinide Sağlamaktadır
• Temizleme Esnasında Daha Parlak ve Işıldayan Yüzeyler
• Temizleme İçin Daha Az Kimyasal Kullanımı.

Parlak Beton Otopark
Parlak Beton Su Geçirmezlği